Kinetic-One TT Series Combined Results

Series Totals Series Totals Results Results April April May May June June July July
First Name Last Name Gender Categ Club No Races Time O Pos Overall Gender Time O Pos Time O Pos Time O Pos Time O Pos
Jamie WILKINS Male Senior VELOTON TEAM (SHOP IN TETBURY) 4 01:01:39 4 1 1 00:20:51 2 00:20:17 1 00:20:31 2 00:21:01 1
Ben ANSTIE Male Senior 73 DEGREES 3 01:02:21 8 2 2 00:21:04 3 00:20:44 2 00:20:33 3
Jon PRIDHAM Male Vet40 IOW CYCLING CLUB 4 01:04:34 11 3 3 00:21:57 5 00:21:28 3 00:21:19 5 00:21:47 3
Ben SKINNER Male Senior BATH CC 4 01:05:28 15 4 4 00:23:30 12 00:22:09 5 00:21:29 6 00:21:50 4
Mike MILSTEAD Male Senior 3 01:07:38 23 5 5 00:22:58 9 00:22:06 8 00:22:34 6
Michael EDMUNDS Male SupVet50 VERULAM CYCLING CLUB (VCC) ST. ALBANS. 4 01:09:33 34 8 8 00:24:30 18 00:23:13 9 00:23:06 15 00:23:14 10
Ben BRIDEWELL Male Senior 3 01:09:21 35 6 6 00:23:16 11 00:23:13 10 00:22:52 14
Chris BRITTON Male Senior SODBURY CYCLESPORT 4 01:09:33 35 7 7 00:23:56 15 00:23:33 13 00:22:51 13 00:23:09 9
Ian MOORE Male SupVet50 PHIL KIBBLE COACHING 3 01:10:01 40 9 9 00:23:32 12 00:23:14 17 00:23:15 11
Fiona PREW Female Senior PROVISION CLOTHING RC 3 01:11:15 40 10 1 00:24:06 16 00:23:30 11 00:23:39 13
Paul LAMBERT Male SupVet60 CHIPPENHAM WHEELERS 3 01:11:23 49 11 10 00:23:40 13 00:23:59 22 00:23:44 14
James FRITCHLEY Male Senior Westbury wheelers and trowbridge cycling club 4 01:12:09 51 12 11 00:27:25 49 00:24:32 15 00:23:28 19 00:24:09 17
Caitlin PETERS Female Junior I-TEAM CC 3 01:13:07 59 13 2 00:24:52 20 00:23:37 21 00:24:38 18
Ray PERKINS Male SupVet50 PSYCLEWERX 4 01:14:03 62 14 12 00:27:18 47 00:24:59 16 00:24:15 26 00:24:49 20
Matthew TIBBLES Male Senior 4 01:15:07 70 15 13 00:25:26 28 00:25:32 20 00:24:27 32 00:25:14 22
Charlie PANTLIN Male Vet40 BRISTOL & WEST AC 4 01:17:08 84 18 15 00:27:14 46 00:25:43 23 00:24:22 30 00:27:03 31
Debbie LEE Female Vet40 CHELTENHAM COUNTY CYCLING CLUB 4 01:17:06 85 17 3 00:26:59 44 00:26:21 24 00:24:53 35 00:25:52 26
Clive SHIPWAY Male Vet40 3 01:16:17 88 16 14 00:26:52 43 00:25:07 17 00:24:18 28
Jon SINCLAIR Male SupVet50 NGMCC 3 01:17:20 94 19 16 00:25:52 34 00:25:43 22 00:25:45 38
Mike COX Male SupVet60 CHIPPENHAM TRI CLUB 3 01:19:03 113 20 17 00:27:20 48 00:25:58 40 00:25:45 25
Stephen CHAPMAN Male SupVet50 Corinium cycling club 3 01:20:23 116 21 18 00:27:31 50 00:27:01 27 00:25:51 39
Malcolm SHIPWAY Male SupVet60 SEVERN ROAD 4 01:25:56 118 23 20 00:29:34 64 00:28:57 30 00:28:16 51 00:28:43 37
Peter COTTERILL Male SupVet60 3 01:26:34 128 24 21 00:30:08 65 00:28:35 29 00:27:51 34
Kevin STODDART Male Vet40 NGMCC 3 01:23:12 131 22 19 00:28:43 59 00:27:46 28 00:26:43 44
Diana POINTON Female Vet40 DEVIZES TOWN CYCLING CLUB 3 01:28:28 134 26 4 00:28:55 61 00:29:47 31 00:29:46 42
Christopher WILLIAMS Male Senior 4 01:32:09 139 27 23 00:31:51 71 00:30:36 33 00:29:42 58 00:32:16 48
Gary WATSON Male Senior 3 01:28:10 159 25 22 00:30:36 68 00:28:28 53 00:29:06 38
Raines WILLIAMS Female Senior 3 01:47:48 159 32 6 00:36:26 41 00:33:12 66 00:38:10 52
Matthew BELLAMY Male Senior 3 01:32:53 166 28 24 00:31:55 72 00:30:42 35 00:30:16 59
Graham HEWSON Male SupVet60 SIMONSTRONG RACE TEAM 3 01:34:04 175 29 25 00:32:46 77 00:30:57 37 00:30:21 61
Claire SALTER Female Senior 3 01:36:11 185 30 5 00:34:14 79 00:29:39 57 00:32:18 49
Chris RICHES Male SupVet60 Flying Monks Triathlon Club 3 01:37:32 188 31 26 00:35:39 80 00:31:02 63 00:30:51 45
Claire HANN Female Senior 2 00:24:13 25 00:24:43 19
Hannah MAYNARD Female Junior SAS CC 2 00:27:40 46 00:28:06 35
Luke BULL Male Senior 2 00:28:07 50 00:27:00 30
James CROSS Male Vet40 2 00:26:44 26 00:26:32 42
Andrew SPEARMAN Male SupVet50 2 00:23:01 8 00:22:12 9
Adam WHITTAKER Male Senior 2 00:25:38 21 00:24:20 29
Dan DAY Male Senior 2 00:29:07 55 00:28:42 36
Adam EVANS Male Vet40 NEWBURY RC 2 00:24:01 24 00:24:03 16
Matthew STEPHENSON Male Vet40 SALT AND SHAM CC 2 00:25:30 19 00:23:34 20
Robin FOX Male SupVet50 2 00:26:25 40 00:25:16 36
Steve HOSKINS Male SupVet50 DTCC 2 00:28:27 55 00:26:54 45
Kate DERRICK Female Senior WESTONBIRT TRI CLUB 2 00:25:50 33 00:24:29 33
Nigel SHIRES Male SupVet50 2 00:27:55 52 00:27:24 33
Alex KNOX Male Vet40 2 00:25:49 32 00:25:12 18
Amy BENTLEY Female Senior Flying Monks Triathlon Club 2 00:27:56 53 00:26:43 43
Thomas MILLER Male Senior 2 00:27:31 51 00:27:05 32
Peter KIBBLE Male Junior 73 DEGREES 2 00:20:51 1 00:20:52 4
Louise HARGREAVES Female Senior SALT AND SHAM CC 2 00:30:10 32 00:28:34 54
Chris HUNT Male SupVet50 2 00:30:37 34 00:28:02 48
Josh PRICE Male Junior RIDE 24/7 2 00:23:03 10 00:21:56 7
Gemma EASOM Female Senior SALT AND SHAM CC 2 00:33:30 39 00:30:53 62
Sian CAHILL Female Senior ZAPPI’S LADIES TEAM 2 00:25:11 25 00:26:32 28
Russell BROOKES Male Senior 2 00:33:02 78 00:33:32 67
Duncan MUIR Male Vet40 Flying Monks Triathlon Club 2 00:37:49 83 00:34:11 68
Tommy BRIDEWELL Male Senior 2 00:26:14 37 00:26:23 25

< BACK TO RACE PAGE